Prasa o nas

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z artykułami związanymi z działalnością naszej spółki, z których dowiecie się Państwo m. in. o polskich, hiperszybkich wyłącznikach chroniących pasażerów, czy o projekcie związanym z budową tramwaju do dzielnicy Fordon w Bydgoszczy.

Linki dostępne poniżej:

Polskie wyłączniki ochronią pasażerów
Polski wyłącznik ochroni pojazdy komunikacji publicznej
Tramwajem na Fordon
Potrójny sukces międzynarodowy polskiej nauki i przemysłu

Życzymy miłej lektury.


Artykuł "CERN wykorzystuje doświadczenie polskiej marki" w Raporcie Kolejowym (4/2017)

"Niespełna dwa lata temu na łamach Raportu Kolejowego wspominaliśmy o wspólnych pracach Katedry Aparatów Elektrycznych Politechniki Łódzkiej oraz firmy Se-sto w dziedzinie niskonapięciowych, hiperszybkich wyłączników prądu stałego DCH®-T dla(...)"

"(...)Obecnie celem współpracy KAE PŁ i Sesto z CERN jest opracowanie i wykonanie dla potrzeb CERN innowacyjnych, ultraszybkich łączników prądu stałego, przeznaczonych do(...)"


Artykuł "Sesto - polska solidna firma" w Raporcie Kolejowym (1/2016)

"Rozpoczynając działalność w 2008 r. władze Sesto koncentrowały się, poza zdobywaniem dość trudnego i specyficznego rynku jakim jest kolej i trakcja miejska, na nowych rozwiązaniach Hi-Tech, nowoczesnych produktach elektronicznych i informatycznych."

"(...)Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku w 2012 r. Sesto wdrożyło zintegrowany system sterujący gdyńskimi i sopockimi podstacjami trolejbusowymi oraz odłącznikami sieci trakcyjnej. Jedyny w Polsce tak nowoczesny system sterowania rozproszonymi terenowo obiektami wykrywa(...)"


Artykuł "Sesto gotowe na nowe wyzwania" w Rynku Kolejowym (12.2015)

"Obsypana nagrodami firma Sesto nie zwalnia tempa. Polska firma elektroenergetyczna co roku znacznie zwiększa swoje obroty i ma znaczącdy udział w realizowanych projektac kolejowych i tramwajowych."

"(...)firma działa w oparciu o trzy filary:: pierwszym jest produkcja urządzeń elektronicznych i oprogramowania, drugim - projekty elektroenergetyczne, a trzecim - wykonastwo i usługi podwykonawcze. - Dzięki temu jesteśmy w stanie poprowadzić projekt od A do Z,(...)"


Artykuł w Raporcie Tramwajowym (02.2014) na temat systemu zdalnego sterowania podstacjami trakcyjnymi oraz odłącznikami sieci trakcyjnej wykonanego przez SESTO

"Zintegrowany, innowacyjny system zdalnego sterowania trolejbusowymi podstacjami trakcyjnymi oraz odłącznikami sieci trakcyjnej wizytówką PKT Gdynia Sp. z o.o. (...)"

"Sesto Sp. z o.o., lider innowacyjnych rozwiązań dla transportu szynowego, miała również swój wkład w gdyński projekt (przyp. uhonorowany nagrodą Regiostars 2014). Spółka wyposażyła podstacje trakcyjne w urządzenia zdalnego sterowania wraz z ich uruchomieniem, dokonała montażu urządzeń sterowania odłącznikami sieci trakcyjnej, a także wyposażyła stanowiska Centralnej Dyspozycji Mocy i Ruchu (CDMiR) służące do zdalnego nadzoru podstacji trakcyjnych oraz odłączników trakcyjnych (...)"


Artykuł "Energia Pod Kontrolą" w Kurierze Kolejowym (25.08.2013) na temat licznika energii elektrycznej prądu stałego typu EM3000 produkcji SESTO

"(...) Możliwość rozliczania kosztów energii na podstawie wskazań licznika skłonił inżynierów firm SESTO oraz Itas do prac nad systemem przynoszącym wiele korzyści, w szczególności korzyści ekonomicznych dla przewoźnika, a ekologicznych dla społeczeństwa. Wynikiem wieloletnich prac jest wprowadzenie na rynek inteligentnego licznika energii elektrycznej prądu stałego EM3000 wraz z systemem Hermes przeznaczonym do prowadzenia gospodarki energetycznej przewoźnika.

Firma SESTO od lutego 2013 r. realizuje kontrakt na wdrożenie 800 szt. liczników energii elektrycznej prądu stałego EM3000 wraz z systemem Hermes dla największego przewoźnika krajowego w Polsce - Przewozy Regionalne Sp. z o.o. (...)"


Artykuł "High - tech steruje lubelskimi trolejbusami" na stronie lublin.gazeta.pl (28.05.2012) na temat modernizacji PT Szczerbowskiego w Lublinie wykonanej przez SESTO

"Skończyła się modernizacja jednej z podstacji zasilających trakcję trolejbusową. Wysłużone urządzenia zastąpiły supernowoczesne instalacje. (...)"