XXII Giełda Wynalazków – Centrum Nauki Kopernik

Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, że w dniach 17-18.02.2015 w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie nasza Spółka wraz z Politechniką Łódzką uczestniczyła w XXII Giełdzie Wynalazków – wielobranżowej wystawie najnowszych technologii, urządzeń, rozwiązań i wyrobów, które zostały nagrodzone w 2014 r. na najważniejszych międzynarodowych targach wynalazczości m. in. w Belgii, Francji, Stanach Zjednoczonych, Rosji etc. Podczas uroczystej gali Wiceprezes Spółki – Pan Sławomir Szczotarski wraz z Profesorem Nadzwyczajnym Politechniki Łódzkiej – Panem Markiem Bartosikiem odebrali nagrodę wraz z Dyplomem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego z rąk Podsekretarza Stanu, Pana Włodzisława Ducha.

Udział przedstawicieli SESTO oraz Politechniki Łódzkiej na wspólnym stoisku to pokłosie zdobytych na targach Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technologii Brussels Innova 2014 w Brukseli nagród - złotego medalu z wyróżnieniem oraz dwóch specjalnych nagród za
hiperszybki, bezłukowy, niskonapięciowy wyłącznik hybrydowy prądu stałego typu DCH®-T

dla pojazdów trakcji miejskiej i zastosowań pokrewnych. Nowość w skali światowej, nie mający konstrukcyjnych odpowiedników na rynkach światowych.

Przedsięwzięcie było okazją do zaprezentowania innowacyjnego urządzenia zarówno przed zacnym gronem ekspertów, m. in. Podsekretarzem Stanu w MNiSW, Prezesem NOT, jak i mediami oraz potencjalnymi użytkownikami.

Patronat honorowy nad Giełdą Wynalazków objęło: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, PARP, Urząd Patentowy RP, NOT oraz Rada Główna Instytutów Badawczych.

Dyplom MEN za osiągnięcia wynalazcze dla SESTO i Katedry Aparatów Elektrycznych Politechniki Łódzkiej - do pobrania.

 

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin